Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   106,74
   % -0,6
   BIST
  • DOLAR
   3,53
   % 0,05
   Dolar
  • EURO
   4,1
   % -0,01
   Euro
  • ALTIN
   141,18
   % -0,03
   AltınCumhurbaşkanı son olayları yorumladı''Kendilerince bizi yola getirmeye çalışıyorlar''

Tarih: 07-01-2017 12:50:13 + -


Son terör olaylarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm vurgusunu yabancı düşman devletlere çevirdi,her seferinde savaşın artık açık verildiğini anlatan cumhurbaşkanı açıklaması..


Cumhurbaşkanı son olayları yorumladı''Kendilerince bizi yola getirmeye çalışıyorlar''

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  "Bölücü örgütün bıraktığı yerden DEAŞ, onun bıraktığı yerden FETÖ, onun bıraktığı bir yerden bir başka örgüt bu ihanet nöbetini devralıyor. Artık şu gerçeği hiç kimse inkar edemez; bu örgütleri birileri özellikle besleyip, silahlandırıp, güçlendirip, yönlendirip Türkiye'nin üzerine salıyorlar. Yiğitçe ortaya çıkıp bizimle mücadele edemeyenler, terör örgütleri üzerinden kendilerince bizi yola getirmeye çalışıyorlar. Ne diyoruz; mert dayanır namert kaçar. Biz millet olarak tarihimizin hiçbir döneminde kaçmadık." dedi.

Erdoğan, Şanlıurfa Rabia Meydanı'nda toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, dün İzmir'de terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin ve adliye çalışanı Musa Can'a Allah'tan rahmet, yaralananlara da şifa diledi.

 

Etkisiz hale getirilen teröristlerle birlikte ele geçirilen silah ve mühimmatların, teröristlerin büyük bir katliam için geldiklerini gösterdiğine dikkati çeken Erdoğan, "Emniyet teşkilatımızın aldığı sıkı güvenlik önlemleri sayesinde teröristler hedeflerine ulaşamadan, kontrol noktasında durdurulmuş ve büyük bir felaketin önüne geçilmiştir. Maalesef Türkiye'nin üzerine salınan gözünü kan bürümüş katil sürüleri aleni bir işbirliği halinde saldırılarına devam ediyorlar." diye konuştu.

Türkiye'nin bu musibetlerin üstesinden mutlaka geleceğinden herkesin emin olmasını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Dün İzmir'de teröristin üstüne aslanlar gibi atılan ve onu etkisiz hale getirirken kendisi de şehadete koşan polisimizi gördünüz değil mi? Ne diyor şair, 'İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için. Ve kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için.' Bu ülkede İzmir'deki polisimiz gibi 79 milyon hatta 80 milyon kahraman var. İşte kahramanlar diyarı, işte Rabia Meydanı. Bu ülkede tek başına darbecilere karşı kök söktüren Ömer Halisdemir'ler var, bu ülkede tanklara meydan okuyan benim hanım kardeşlerim, gençler, yaşlılar var. Allah aşkına böyle bir ülkeyi dize getirmeye kimin gücü yeter? Türkiye, tarihin en güçlü devlet-millet bütünleşmesini sağlamış olarak Allah'a hamdolsun yoluna devam ediyor. Hem ülkemizin içinde bu topraklarda eylem yapan terör örgütleri hem de sınırlarımızın yanı başında hain emeller peşinde koşanları tepeleyerek mutlaka 2023 hedeflerimize ulaşacağız. 2053'e de ulaşacağız, 2071'e de ulaşacağız. Ama bunun için ben şimdi buradan sizlere sesleniyorum: Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." 

'Vatandaşımın huzurunu kaçıranlar bunun bedelini ödeyecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her şehidin onlara bedeli çok ağır oluyor. Artık gelip de Suriye'den bu toprakları kuşatamayacaksın. Kandil'de, aynı şekilde Güneydoğu'da nerede PKK varmış, PYD varmış kim olursa olsun, bu ülkede terör estirenler bunun bedelini ödeyecekler. Benim vatandaşımın huzurunu kaçıranlar bunun bedelini ödeyecekler." diye konuştu.

 

"Bu işi temizleyene kadar yola devam edeceğiz"

"Bu bölücü terör örgütü Kürt vatandaşlarımıza ne kazandırdı, kazandırdığı bir şey var mı?" diye soran Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"FETÖ gibi, DEAŞ gibi örgütlerin en büyük zararı mütedeyyin kesimlere olmuştur. Biz bu tezgahı deşifre ettik, ortaya çıkardık, her fırsatta dile getirdik. Onun için bizden çok rahatsız oluyorlar, ellerinde gelse bir kaşık suda boğacaklar. Suriye'yi DEAŞ bahanesiyle her gün bombalayıp yok edenlerin gerçek niyeti, Türkiye'nin sahaya girip bu örgütü süpürmeye başlamasıyla ortaya dökülüverdi. Daha düne kadar bize 'Niye bu örgütle mücadele etmiyorsun' diyenler, bugün karşımıza dikilip ne diyorlar biliyor musunuz, 'Daha fazla ileri gitmeyin, 20 kilometrede kalın.' Yok öyle şey, bu işi temizleyene kadar yola devam edeceğiz. Ama bizim topraklarda kalma diye bir niyetimiz yok, o toprakların sahibi oradaki bizim Arap, Kürt kardeşlerimizdir, sahipler orada kalsınlar ama terörist olmasınlar."

"Bizim için artık ok yaydan çıkmıştır"

Aynı oyunun Irak'ta da sergilendiğine dikkati çeken Erdoğan, ülkenin bir mezhep çatışmasının içine çekilmeye çalışıldığını, orada da bir Pers milliyetçiliği olduğunu, aslında bunların olmaması gerektiğini söyledi.

Müslümanlıkta ırkçılığa yer olmadığının altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Rabbim bizleri kavimlere ayırmış ama birbirimizle iyi tanışalım, kaynaşalım diye. Allah katında en yüce olanı hangisi? Allah'a en yakın olanıdır, ölçü bu. Biz müdahale edince, Irak'ın egemenlik hakları denilerek, sahadan çıkarılmak istendik. Türkiye'yi güç duruma düşürmek için Musul operasyonunu başlattılar, sonra yavaşlattılar, Rakka operasyonunu ertelediler. Niye erteliyorsunuz, DEAŞ orada. Hani DEAŞ sizler için mücadele edilecek bir unsurdu, niye mücadele etmiyorsunuz? Halbuki plan tüm bu operasyonların birlikte yürütülmesiydi. Baktılar ki Türkiye sonuç almaya yaklaştı, hemen planları değiştirdiler. Bizim için artık ok yaydan çıkmıştır. El Bab'ı da Münbiç'i de diğer bölgeleri de terör örgütlerinden temizlemeden durmayacağız. Iraklı ve Suriyeli kardeşlerimizin yeniden güvene, huzura, istikrara kavuşmalarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Müttefik dediğimiz ülkeler bu süreçte bize destek verirse dost olduklarını anlarız, destek vermezlerse kendi imkanlarımız ile yola devam ederiz."

'Bu ülkeyi yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecek'

"Bizim bu vatandan başka gidecek yerimiz var mı? Bizim bu bayrağından gölgesinden başka sığınacak yerimiz var mı?" sorularını yönelten Erdoğan, "Bazıları kendilerine Avrupa'yı, Amerika'yı, başka yerleri yurt yapmayı düşünüyor olabilir ama şahsen benim ve çok iyi biliyorum ki, 80 milyon vatandaşımın hiçbirinin geleceğini bu ülke dışında kurmak gibi bir hayali, bir düşüncesi yoktur. Altında doğduğumuz bu ay yıldızlı bayrağın dibinde ölmek, bizim için şereflerin en büyüğüdür. Onun için diyoruz ki bu ülkeyi ve bu milleti terörle, ekonomiyle, fitne fesatla yıkmaya kimsenin güce yetmeyecektir." değerlendirmesinde bulundu. 

Şanlıurfa'da bin 700 yataklı şehir hastanesi kurulacak 

Yatırım bedeli 600 milyon lirayı bulan 58 kalem eser ve hizmetin bugün toplu açılışının gerçekleştirildiğini belirten Erdoğan, Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde 800 yataklı devlet hastanesinin de açılışının yapıldığını aktardı. 

Erdoğan, ekranlardan hastanenin görüntüleri gösterildiği esnada, "200 yataklı hastaneden Eyyübiye'deki 800 yataklı modern eğitim ve araştırma hastanesine geçiyoruz. Şanlıurfa'ya hayırlı olsun diyorum ama yetmez. Bu kardeşinizin bir ideali, hedefi vardı. 14 yıl önce önce büyükşehirlerde sonra diğer şehirlerde 'Şehir hastaneleri kuralım' demiştim. Şimdi Şanlıurfa'nın merkezinde bir de bin 700 yataklı bir şehir hastanesine başlıyoruz. İhalesi yapıldı, inşaatı başlıyor. Öyle zannediyorum ki, 2-3 yıl içerisinde hastanemiz de biter ve ondan artık Şanlıurfa'nın sağlık diye bir sorunu olmayacak. Modern bir şehre işte bu tür hastaneler yakışır." ifadelerini kullandı./AA


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Fas Turizmi ve Fas Resimleri
  Fas Turizmi ve Fas Resimleri
 • Bir Gül Bahçesine Girercesine
  Bir Gül Bahçesine Girercesine
 • Poz veren hayvanlar
  Poz veren hayvanlar
 • Günün Fotoğrafları-Hayatın İçinden
  Günün Fotoğrafları-Hayatın İçinden
 • Halı ve Kilim Motiflerinden Örnekler
  Halı ve Kilim Motiflerinden Örnekler
 • 1932 Yılı Reklamları
  1932 Yılı Reklamları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Dış Ticaret de Teslim Şekilleri
  Dış Ticaret de Teslim Şekilleri
 • Frikik oyunu
  Frikik oyunu
 • Bob Marley,merak etme ,mutlu ol
  Bob Marley,merak etme ,mutlu ol
 • Bob Marley-no woman no cry
  Bob Marley-no woman no cry
 • Kedilerin efendisi
  Kedilerin efendisi
 • Osmangazi köprüsünden geçiş
  Osmangazi köprüsünden geçiş
VİDEO GALERİ
YUKARI